A24.6410 Ontwikkelen monitoringsplan

Omschrijving (toelichting)
Onderstaande activiteiten, zijn overkoepelend voor alle doelstellingen in dit onderdeel.
We hebben een monitoringsplan dat:
a. Inzicht geeft in de sociale veerkracht van inwoners;
b. Inzicht geeft in de ontwikkeling van de kosten en aantallen van de geïndiceerde zorg;
c. Gebruik maakt van zowel de kwalitatieve als kwantitatieve meetmethoden;
d. We dit (deels) samen met de raad en lokale partners ontwikkelen;
e. Ieder kwartaal een kwartaalbericht op de financiën oplevert aan directie en college;
f. Gebruik maakt van een 0-meting in Q1 2024 is uitgevoerd.
g. We informeren het college en de Raad per kwartaal m.b.v. een Grotik-rapportage.
We gebruiken de tredestructuur om de financiën sociaal domein op te ordenen. Alle interventies die we doen worden financieel gekoppeld aan een trede.
Tijd (indicator)
Tijd (toelichting)
De 0-meting (Het Pon & Telos) is in mei 2024 opgeleverd aan de raadswerkgroep monitoring. In juni 2024 is de werkgroep monitoring sociaal domein ook gestart met het ontwikkelen van een monitor sociaal domein gekoppeld aan het programma Samen Redzaam.
Een eerste concept is in de raadswerkgroep Monitor Sociaal Domein gepresenteerd en enthousiast door de raadswerkgroep ontvangen. We hebben daar een operationeel deel van de monitor gepresenteerd en laten zien hoe het voor ons werkt en in de toekomst zou kunnen werken. De projectgroep is in staat gebleken deze basis neer te zetten en zal de gemaakte planning van 2025 volgen om tot een sturingsmonitor leidt welke eind 2025 voor een gedeelte is ingebed in de organisatie. De Raadswerkgroep heeft aangegeven vertrouwen te hebben in de afronding van de monitor en aangegeven om op oproep-basis beschikbaar te zijn, indien de ambtelijke organisatie daar behoefte aan heeft.