In 2026 wordt het programma rond de thema’s zorg en veiligheid, waaronder ook zorg en veiligheid van en voor de jeugd valt, verder uitgerold. Een belangrijk onderdeel hiervan is de invoering van het AVE-model (Integrale Aanpak ter Voorkoming van Escalatie), gericht op huishoudens met oplopende problematiek. Tegelijk wordt er gewerkt aan een nieuw jeugdconvenant om een goede en zorgvuldige informatiedeling te waarborgen. Het AVE-model is bedoeld om dreigende escalaties tijdig te signaleren en te voorkomen, en bestaande escalaties te beperken of te beëindigen. 

Tijd (indicator)

G

Tijd (toelichting)

Groen: De randvoorwaarden van de Jeugdtafel, waaronder het convenant, de DPIA, het privacyprotocol en de werkwijze, zijn inmiddels herzien, vastgesteld en verlopen volgens planning.

Oranje: De implementatie van het AVE-model loopt vertraging op vanwege het verlof van de beleidsadviseur Zorg en Veiligheid en ligt hierdoor nog achter op planning. Zodra zij medio het tweede kwartaal terugkeert, wordt de opgave weer opgepakt.