A25.6101 Versterken van gemeenschappen en netwerken in buurten en wijken

Omschrijving (toelichting)
Door:
- Community building/organizing
- Structureel activiteiten gericht op meedoen, ontmoeten en versterken van netwerken in de buurten en wijken vanuit sport, cultuur, wonen en vrijetijdsbesteding voor jong en oud
- Jongerenparticipatie
Tijd (indicator)
Tijd (toelichting)
We zijn in 2024 samen met Casade, ContourdeTwern en Tavenu een participatieproces gestart in de wijken Baardwijk, Laageinde en De Hoef. We hebben bij bewoners en partners in de wijk opgehaald wat nodig is in de wijk aan ondersteuningsaanbod in de sociale basis. Hieruit hebben we zicht gekregen op (informele) netwerken en ontmoetingsplekken en daarmee zijn we nu samen aan de slag.
De inzet van buurtondersteuners van ContourdeTwern is uitgebreid. Hun opdracht is om netwerken in bepaalde buurten en wijken te versterken en om community ’s te bouwen (Baardwijk, Vrijhoeve, Willaertpark).
Om jongerenparticipatie structureel te borgen wordt de rol van binnen- en buitenverbinder verder uitgewerkt en de positionering bepaald. Daarnaast hebben de Jongerenambassadeurs Waalwijk het advies vrije tijd aan de gemeenteraad gepresenteerd. Intern is er een starterskit (jongeren)participatie ontwikkeld die door ambtenaren gebruikt kan worden bij participatievraagstukken.