NJB26_0.13 Opbrengsten parkeervoorzieningen (tgv reserve Parkeren)

Omschrijving (toelichting)

Titel 

Opbrengsten parkeervoorzieningen

Beleidsveld 

 0. Bestuur en ondersteuning xxx

Productnummer en naam

207 - Parkeervergunningen/heffingen

INCIDENTEEL

Budgethouder 

Afdelingshoofd RBL

Portefeuillehouder 

M. Boksan

 

Bedragen * € 1.000   V = Voordeel  N = Nadeel 

 

 

 

2026 

 

2027 

 

2028 

 

2029 

 

2030 

Lasten 

 

V

450

 

 

 

 

 

 

 

 

Baten 

 

N

450

 

 

 

 

 

 

 

 

Saldo 

   

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toelichting: 

 

De parkeeropbrengsten vallen circa € 450.000 hoger uit dan begroot. Deels volgt dit uit een BTW-voordeel op het betaald parkeren op parkeerterrein De Els-Zuid door het verwijderen van de slagbomen, deels uit meer ontvangsten uit betalingen bij parkeerapparatuur en via parkeerapps.

 

De meeropbrengsten komen ten gunste van de bestemmingsreserve Parkeren. Met deze reserve kunnen we gedurende de bouwwerkzaamheden rondom De Els de dan te verwachten tekorten op de parkeerexploitatie opvangen, door onttrekkingen uit de reserve ten gunste van de algemene middelen.

Maatregel 

 

Binnen product parkeervergunningen/heffingen € 450.000 op te voeren als incidentele baten en € 450.000 te storten in de bestemmingsreserve Parkeren. De parkeertarieven wijzigen niet.