A24.1101 We implementeren het landelijk 7-stappenmodel

Omschrijving (toelichting)

Bij dit model wordt bepaald of er noodzaak is tot het toepassen van een groepsaanpak en/of individuele aanpak bij problematische jeugdgroepen. We stellen hiertoe een convenant op, zodat we samen met onze partners op rechtmatige wijze werken aan dit thema. 

Tijd (indicator)

O

Tijd (toelichting)

In 2024 is er gewerkt volgens het 7-stappenmodel jeugd, een beproefde methode voor de integrale aanpak van problematische jeugdgroepen, met als doel het verminderen van overlast en criminaliteit. Het 7-stappenmodel is meerdere keren ingezet bij signalen met als doel de betrokken jeugd(groep) beter in beeld te krijgen en aan te pakken.
In 2024 zijn er gesprekken gevoerd over het borgen van het 7-stappenmodel in het nog op te stellen convenant van de jeugdtafel. Kortom, er wordt geen apart convenant voor het 7-stappenmodel opgesteld; in plaats daarvan gaat de methodiek van het 7-stappenmodel  onderdeel uitmaken van het convenant van de jeugdtafel. De jeugdtafel is een platform van diverse zorg- en veiligheidsorganisaties waarin casuïstiek wordt besproken van jongeren waar ernstige zorgen over zijn.
In 2024 is er een begin gemaakt met het uitwerken van werkprocessen en het opstellen van een DPIA (Data Protection Impact Assessment), die essentieel zijn voor de totstandkoming van het convenant van de jeugdtafel. Een DPIA is een instrument om vooraf de privacyrisico’s van gegevensverwerkingen in kaart te brengen, zodat de organisatie maatregelen kan nemen om deze risico’s te verkleinen. Dit proces wordt in 2025 voortgezet.